מחיר למשתכן

מחיר למשתכן – מה זה בכלל?

תכנית מחיר למשתכן זכתה לתחייה מחודשת עם כניסתו של משה כחלון למשרד האוצר. על פי התכנית, המדינה משווקת קרקעות ליזמים על פי המחיר הסופי לדייר. היזם שנותן את המחיר הזול ביותר לדייר זוכה לבנות את הפרויקט. חברת הבנייה אחים אוזן בונה פרויקטים רבים במסגרת התכנית בכל רחבי הארץ.

מחיר למשתכן – זכאות:

התכנית נועדה עבור מחוסרי דירה, שבשלוש השנים האחרונות לא היו בעלי זכות בדירה או בחלק ממנה, ואין להם זכויות במגרש למגורים.

בנוסף, עליהם להיות זוגות נשואים או ידועים בציבור, יחידים בני יותר מ-35, הורים יחידנים, נכים בני 21 לפחות והורים גרושים צעירים מ-35, שהילדים שלהם לא בחזקתם.

במידה ואתם רוצים להיכנס להגרלת דירה למשתכן במקום מגוריכם – יש לכם עדיפות במידה ואתם מתגוררים במקום בשלוש השנים האחרונות, או בארבע שנים מתוך עשר השנים האחרונות.

כיצד ניגשים להגרלה?

בתור התחלה, אתם צריכים להוציא אישור זכאות בחברות ההרשמה אלונים, מילגם או עמידר. ניתן לעשות זאת גם באינטרנט.

לאחר מכם תקבלו מסרון ודוא”ל ותוכלו להיכנס לאתר ההרשמה להגרלות, שם תוכלו להיכנס לרשימת הפרויקטים הפתוחים. אתם יכולים להירשם במקביל לכמה פרויקטים שרק תרצו – בלי הגבלה.

בעשרת הימים שלאחר סגירת ההרשמה, יערוך משרד הבינוי והשיכון הגרלה על התור לבחירת דירה. הנרשמים יקבלו הודעה בדוא”ל ובמסרונים, והתוצאות יתפרסמו גם באופן אנונימי באתר.

מה מותר לי לעשות עם הדירה?

למרות שבעבר משרד הבינוי אסר על זוכים בהגרלות מחיר למשתכן להשכיר את הנכס, הרי שלאחרונה הוא הסיר את המגבלה הזאת לרווחת הזוכים בהגרלה.

שימו לב שלרוכשי הדירה אסור למכור את דירתם במשך חמש שנים מיום שקיבלו טופס ארבע, או שבע שנים מההגרלה – המוקדם מביניהם.

חברת הבנייה אחים אוזן עוסקת רבות בפרויקטים של דיור למשתכן, ולוקחת חלק פעיל בניסיון להוריד את מחירי הדיור לציבור בכל רחבי הארץ. בין השאר, החברה בונה פרויקטים במסגרת מחיר למשתכן בחריש, בבית דגן ובבאר שבע, שזכו לביקושים גבוהים לעומת פרויקטים אחרים במסגרת תכנית “מחיר למשתכן”. 

נגישות